Jak zaprezentować Uniwersytet w 100 sekund? Można pokazać film. Właśnie powstał klip o UW.

W konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt. „Promocja kształcenia na polskich uczelniach wśród cudzoziemców” Uniwersytet otrzymał dofinansowanie na wykonanie filmu o UW przeznaczonego głównie dla kandydatów zagranicznych.

 

Materiał jest już gotowy (podczas oglądania koniecznie włącz dźwięk, żeby usłyszeć specjalnie skomponowaną muzykę).

 

 

Klip będzie pokazywany m.in. na stronach internetowych uczelni, w mediach społecznościowych, prezentacjach multimedialnych, a także podczas wizyt studyjnych i targów edukacyjnych. Każdy, kto wybiera się na wymianę zagraniczną, występuje na anglojęzycznej konferencji lub z innych powodów chciałby zaprezentować UW i uważa, że przyda mu się do tego materiał audiowizualny np. na pendrivie, może zgłosić się po odpowiednią wersję do Biura Prasowego UW.

 

W filmie pojawiają się nie tylko ujęcia statyczne, lecz także zdjęcia lotnicze zrobione przy użyciu drona oraz ujęcia wykonane w technice poklatkowej.

 

Początkowe kadry to ujęcia z Krakowskiego Przedmieścia, z którego akcja przenosi się kilometr dalej do Biblioteki Uniwersyteckiej mieszczącej jeden z największych księgozbiorów akademickich w kraju. Chwilę później można zajrzeć do wnętrz laboratoriów Centrum Nowych Technologii, Wydziału Fizyki czy Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych. Podejrzeć przy pracy zespoły badawcze i poczuć akademicką atmosferę.

Konkurs „Promocja kształcenia na polskich uczelniach wśród cudzoziemców” ogłoszony został 18 czerwca 2014 roku w ramach projektu pt. „Wsparcie zarządzania procesem rekrutacji studentów z zagranicy w polskich uczelniach”. Film jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego z programu operacyjnego Kapitał Ludzki.

Belka - film pl