24 maja prof. Alojzy Z. Nowak, rektor Uniwersytetu Warszawskiego, spotkał się z przedstawicielami Ambasady Uzbekistanu w Polsce. Rozmowy dotyczyły rozszerzenia współpracy akademickiej pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim a uzbeckimi instytucjami.

Przedstawiciele Ambasady Uzbekistanu w Polsce: Rustamov Rustamjon, radca ambasady, oraz Khaitboev Bekzodbek, asystent Wydziału Politycznego ambasady, złożyli wizytę w Pałacu Kazimierzowskim UW, spotykając się z rektorem UW prof. Alojzym Z. Nowakiem. Tematem rozmów było rozszerzenie dotychczasowej współpracy

Obie strony zadeklarowały otwartość i chęć do prowadzenia wspólnych przedsięwzięć w takich obszarach jak m.in. dziennikarstwo, ekonomia czy orientalistyka. Rozmowy dotyczyły również możliwości wymiany studentów, doktorantów i pracowników uczelni. Zarówno UW, jak i strona uzbecka wyraziły chęć organizowania wspólnych inicjatyw sportowych.

Jednostki Uniwersytetu Warszawskiego, które współpracują obecnie z instytucjami z Uzbekistanu, to, m.in. Wydział Archeologii UW, który ma podpisane porozumienie z Akademią Nauk Republiki Uzbekistanu i Narodowym Centrum Archeologii, oraz Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW i Wydział Biologii UW, współpracujące z Narodowym Uniwersytetem Uzbekistanu.