Wiosna rozkwitła w Ogrodzie Botanicznym UW. Od 19 marca odwiedzający mogą podziwiać rośliny budzące się z zimowego snu. W marcu i kwietniu ogród będzie dostępny codziennie w godz. 10.00–18.00.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego 19 marca został ponownie otwarty dla mieszkańców Warszawy. Zwiedzający mogą podziwiać m.in. rozkwitające na wiosnę krokusy, przylaszczki, wawrzynki oraz magnolie.

 

W dniu otwarcia na gości czekały atrakcje specjalne – spacery i warsztaty dotyczące m.in. tego, jak wykonywać ekologiczne doniczki, jak wysiewać nasiona ziół i warzyw oraz jak pielęgnować róże.

 

W marcu i kwietniu Ogród Botaniczny UW będzie dostępny codziennie w godz. 10.00–18.00. Szklarnie będą otwarte w tych samych godzinach od wtorku do niedzieli. Bilety można kupić stacjonarnie w kasie oraz online pod adresem: https://www.kupbilet.pl/ogrod_UW.

 

Więcej informacji na temat działalności ogrodu znajduje się na stronie: http://www.ogrod.uw.edu.pl/.

Ogród Botaniczny UW mieści się przy Al. Ujazdowskich 4 w Warszawie. Został założony w 1818 roku na terenie należącym wcześniej do Łazienek Królewskich i jest jednym z najstarszych tego typu parków w Polsce. Na ponad 5 hektarach powierzchni obejrzeć można ponad 5 tys. gatunków roślin, wśród których znajdują się pomniki przyrody, rośliny tropikalne, użytkowe czy lecznicze.