Uruchomiono stronę internetową Welcome Point – punktu informacyjnego dla zagranicznych studentów, którzy przyjeżdżają na UW. 15 września Welcome Point zostanie oficjalnie otwarty. Już teraz na stronie www.welcome.uw.edu.pl można znaleźć najważniejsze informacje dotyczące studiowania na Uniwersytecie oraz pobytu w Warszawie.

Na stronie WP studenci zagraniczni – zarówno krótko-,  jak i długoterminowi – mogą znaleźć najważniejsze informacje dotyczące spraw, które należy załatwić jeszcze przed przyjazdem do Polski, m.in. potrzebnych dokumentów, ubezpieczenia zdrowotnego, możliwości zakwaterowania czy kosztów życia. Na stronie opisano też kwestie związane z pobytem na uczelni m.in. tym jak korzystać z biblioteki, założyć konto e-mail, zarejestrować się na przedmioty. Są też informacje o organizacjach studenckich działających na UW, kursach językowych czy aktywnościach sportowych i kulturalnych, a także mini słownik z podstawowymi słowami i zwrotami w języku polskim.

 

Punkt fizycznie będzie funkcjonował od 15 września do końca października na kampusie głównym UW (Mały Dziedziniec). WP będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 16.30.

 

Koordynatorem Welcome Point jest Katarzyna Basisty (na zdjęciu zespół WP). W prowadzeniu punktu we wrześniu i październiku pomagają również studenci. WP współpracuje z uniwersyteckimi biurami: ds. rekrutacji, współpracy z zagranicą, ds. studenckich oraz pozostałymi jednostkami.

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.welcome.uw.edu.pl

 

 

Mapa Welcome Point (pdf)