W siepniu rozpocznie się wakacyjny kurs języka polskiego organizowany przez Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum”. Tegoroczna, 65. edycja kursu odbędzie się online. Do 15 lipca można nadsyłać swoje zgłoszenia.

Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” to najstarszy w Polsce ośrodek nauczania języka polskiego i kultury polskiej dla obcokrajowców. W ciągu całego roku akademickiego „Polonicum” organizuje liczne kursy i zajęcia prowadzone przez doświadczonych i wykwalifikowanych lektorów języka polskiego jako obcego.

Wakacyjny kurs „Polonicum” cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród studentów, jak i innych osób chcących nauczyć się polszczyzny i poznać polską kulturę. Zajęcia prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania od początkowego do zaawansowanego. Uczestniczą w nich osoby z całego świata.

W tym roku kurs odbędzie się online od 3 do 28 sierpnia. Do wyboru są dwie opcje: podstawowa (88 godzin lekcyjnych programu językowego, zakończonych testem) lub rozszerzona (88 godzin lekcyjnych zajęć językowych, zakończonych testem i 15 godzin lekcyjnych zajęć kulturowych). Studenci mogą otrzymać 4 lub 5 punktów ECTS.

Zajęcia będą odbywały się w grupach od 6 do 8 osób. Pory zajęć zostaną dostosowane do stref czasowych uczestników. W kursie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lipca.

Szczegółowe informacje na temat kursu znajdują się na stronie „Polonicum”.

Dla studentów uczelni sojuszu 4EU+ udział w wakacyjnym kursie języka polskiego jest darmowy. Zgłoszenia należy nadsyłać do 19 czerwca. Więcej informacji >>