Na ponad rok pandemia zamknęła nas wszystkich w domach, co mogło wpłynąć na indywidualny obraz siebie w relacji z innymi. Często słyszymy o tym podczas naszych konsultacji w CPP w odpowiedzi na tę potrzebę pracownicy Centrum Pomocy Psychologicznej UW utworzyli Wakacyjną Grupę Interpersonalną. Zapisy trwają do 29 lipca.

Centrum Pomocy Psychologicznej utworzyło Wakacyjną Grupę Interpersonalną dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego, którzy chcieliby lepiej poznać i zrozumieć siebie w kontekście relacji z innymi ludźmi. Chodzi zarówno o relacje z bliskimi, jak i kontakty formalne, związane z pracą czy studiowaniem. – Wielu studentów nie miało jeszcze okazji sprawdzić się w sytuacjach społecznych na studiach. Niektórzy mogą mieć problemy z nawiązywaniem relacji interpersonalnych, mogą się ich bać, po prawie dwóch latach spędzonych w domu. Ten problem coraz częściej jest nam zgłaszany – tłumaczy Renata Składanek, terapeutka z Centrum Pomocy Psychologicznej UW.

 

Podczas grupowych ćwiczeń uczestnicy będą mogli zrozumieć swoje potrzeby związane z przebywaniem w różnego rodzaju grupach oraz omówić swoje reakcje i uczucia. Spotkania będą również okazją do zawarcia nowych znajomości.

 

Podczas zajęć uczestnicy będą mogli:

  • przyjrzeć się, w jaki sposób funkcjonują w grupie,
  • dowiedzieć się, jakie role przyjmują w sytuacjach grupowych,
  • uzyskać informacje, jak są odbierani przez innych,
  • przyjrzeć się swoim schematom relacyjnym,
  • oswoić się z byciem w grupie po okresie izolacji,
  • poznać swoje mocne strony i trudności związane z byciem w grupie,
  • zrobić krok w kierunku większej swobody bycia w grupie.

 

Zajęcia odbędą się online. Poprowadzą je Renata Składanek i Martyna Jankowska, terapeutki z CPP UW.

Terminy

Spotkania odbędą się w stałych, ośmioosobowych grupach. Zajęcia prowadzone będą online przez pięć dni w blokach czterogodzinnych z półgodzinną przerwą.

Terminy spotkań:

2–6 sierpnia 2021 w godzinach 10.00–12.00 i 12.30–14.30 (dwa bloki każdego dnia).

Łączny czas trwania zajęć to 20 godzin.

Zapisy

Zapisy odbywają się za pomocą formularza na stronie Centrum Pomocy Psychologicznej UW i trwają do 29 lipca. Za pośrednictwem terminarza należy zapisać się do jednej z terapeutek.

Więcej informacji >>