1 czerwca mija 10 lat od rozpoczęcia nadawania Radia Kampus. Z tej okazji redakcja przygotowała program specjalny o tym, co i jak się zmieniło przez ostatnią dekadę.

– Nie będzie to program wspominkowy. Spróbujemy przeanalizować zmiany, które zaszły przez ostatnie 10 lat, szczególnie w muzyce, technologiach, nauce, kulturze oraz samej Warszawie – mówi Wojciech Rodek, redaktor naczelny i szef muzyczny stacji. – Refleksjami podzielą się między innymi Pablopavo, Earl Jacob czy Ras Luta. Pojawi się także znany bloger motoryzacyjny Złomnik – dodaje.

 

O godz. 20.00 po raz pierwszy w historii polskiej radiofonii zostanie zaprezentowany Musical Improwizowany. Grupa aktorów i wokalistów związanych z warszawskim Klubem Komediowym na oczach publiczności w studiu będzie tworzyć przedstawienie muzyczne, które słuchacze usłyszą na antenie.

 

Inspiracją będą utwory z anteny Radia Kampus. Gościnnie pojawi się również Muflon, artysta znany z polskiej sceny hiphopowej, który podsumuje musical swoim freestylem.