Absolwenci prawa ubrani w togi i birety odebrali dyplomy ukończenia studiów. Tak wyglądało uroczyste zakończenie roku akademickiego na WPiA.

 

W ubiegły poniedziałek odbyła się gala wręczenia dyplomów ukończenia studiów na Wydziale Prawa i Administracji.

 

Zwyczaj podrzucania nakryć głowy i wznoszenia okrzyku w czasie uroczystości ukończenia studiów ma swoje początki w Europie, ale to w Stanach Zjednoczonych świeżo upieczeni magistrowie zaczęli go kultywować. Absolwenci WPiA także wykonali ten gest. Na Wydziale Zarządzania wręczenie dyplomów zaplanowano w najbliższy piątek, a na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych – w sobotę.

 

Co roku ponad 6 tys. osób kończy na UW studia w terminie.

 

Badania, których wyniki zostały opublikowane na początku roku, pokazują że większość osób z tytułem magistra, zdobytym na UW, w ciągu dwóch lat po otrzymaniu tytułu może się pochwalić doświadczeniem w pracy zawodowej.

 

Studenci i absolwenci poszukujący pracy, praktyk i staży mogą skorzystać z uniwersyteckiego Biura Karier. – Aby móc przeglądać bazę ofert, trzeba się zapisać na rozmowę w biurze. W czasie konsultacji pracownik biura omawia ze studentem bądź absolwentem jego CV – mówi Marta Piasecka, kierownik Biura Karier UW. Nie ma się czego bać, bo w czasie rozmowy dowiemy się np. które z zalet podkreślić, starając się o daną posadę, a które nie będą miały większego znaczenia dla pracodawcy. Potem będziemy mogli uczestniczyć w warsztatach i szkoleniach przygotowywanych przez BK UW.