Cały 2018 rok to w Polsce czas świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości. W obchody włącza się także Uniwersytet Warszawski. 18 listopada odbędzie się specjalny koncert urodzinowy uczelni pt. „Ta nasza wolność”.

W tym roku mijają 202 lata od założenia Uniwersytetu Warszawskiego. Uczelnia powstała na mocy edyktu cara Aleksandra I podpisanego 19 listopada 1816 roku. Tegoroczne obchody jubileuszu łączą się ze świętem 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Urodzinowy koncert UW zatytułowany „Ta nasza wolność – widowisko poetycko-muzyczne z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości” odbędzie się 18 listopada o godz. 18.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Wśród wykonawców znajdą się działające na uczelni zespoły artystyczne:

• Teatr Hybrydy UW pod kierownictwem Macieja Dzięciołowskiego;
  • Zespół Pieśni i Tańca UW „Warszawianka” pod kierownictwem Jana Łosakiewicza;
  • Chór Akademicki UW pod kierownictwem Iriny Bogdanovich;
  • Chór Kameralny „Collegium Musicum” UW pod kierownictwem Andrzeja Borzyma;
  • Chór Wydziału Biologii UW pod kierownictwem Zofii Borkowskiej;
  • Chór Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW pod kierownictwem Karoliny Siłkiny;
  • Chór Wydziału Fizyki UW pod kierownictwem Katarzyny Płońskiej;
  • Chór Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW pod kierownictwem Adrianny Żołnierczuk.

Bezpłatne zaproszenia na wydarzenie można było odbierać w siedzibie Biura Promocji UW.

Transmisja koncertu będzie dostępna tutaj.