13 listopada w DELab UW rozpocznie się cykl spotkań dotyczących pomocy uchodźcom i organizacjom, które ich wspierają.

#Techfugees to odpowiedź społeczności związanej z technologią na problemy uchodźców przybywających do Europy. Celem wydarzenia jest stworzenie technologicznych rozwiązań, które pomogą osobom uciekającym przed wojną oraz organizacjom wspierającym je.

 

Pomysł na ogólnoeuropejską inicjatywę #Techfugees powstał podczas hackathonu, czyli maratonu dla programistów, który odbył się w Londynie. 13 listopada specjaliści z zakresu nowych technologii, naukowcy i projektanci po raz pierwszy spotkają się w Polsce w Laboratorium Gospodarki Cyfrowej DELab UW. Przez dwa tygodnie uczestnicy warsztatów będą opracowywać innowacyjne sposoby pomocy. Celem spotkania jest poświęcenie czasu i przekazanie potencjału umysłowego na rzecz społeczności uchodźców.

 

Podczas wydarzenia, które prowadzone będzie po angielsku, będzie można usłyszeć wykłady zaproszonych mentorów i ekspertów, wziąć udziału w warsztatach, pracować w interdycyplinarnych zespołach, a także zaprezentować pomysł, plan lub prototyp rozwiązania stworzonego przez zespół.

 

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 13 listopada o godz. 18:30. Zespoły będą miały tydzień na zaplanowanie i zaprojektowanie rozwiązania. 20 listopada odbędzie się przegląd propozycji, mentoring i porównywanie notatek. Przez kolejny tydzień drużyny będą programowały swoje rozwiązania. 27 listopada odbędzie się demo day, czyli prezentacja pomysłów.

 

Spotkania skierowane są do programistów, ekonomistów, socjologów, a także studentów innych kierunków oraz wszystkich osób. Aby wziąć udział w spotkaniach, należy się zarejestrować.

 

Więcej informacji i program wydarzenia.