Publikujemy informacje związane z pogrzebem prof. Henryka Samsonowicza, rektora Uniwersytetu Warszawskiego w latach 1980-1982. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 10 czerwca. Wpis w księdze kondolencyjnej można złożyć w Pałacu Kazimierzowskim.

Część oficjalna uroczystości pogrzebowych rozpocznie się 10 czerwca o godz. 11.00 od pożegnania w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

O godz. 13.00 odbędzie się msza św. w kościele pw. św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach, po której nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego w Alei Zasłużonych. Msza i pożegnanie na cmentarzu mają charakter prywatny.

Uniwersytet Warszawski zorganizował transport dla osób, które chcą wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych. Autokary zostaną podstawione na Duży Dziedziniec (parking przed budynkiem dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego) o godz. 10.30.

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości pogrzebowych autokar odwiezie gości z powrotem na Kampus Główny UW, około godz. 12.45.

Księga kondolencyjna

Księga kondolencyjna zostanie wystawiona w Sali Złotej Pałacu Kazimierzowskiego 8 i 9 czerwca od 9.00 do 18.00 oraz 10 czerwca od 9.00 do 10.30.