– Nadchodzą święta, zbliża się koniec roku, myślimy o spotkaniu z bliskimi i stole wigilijnym. To tradycja, która nas łączy – mówił prof. Marcin Pałys, rektor UW, podczas spotkania wigilijnego z pracownikami i studentami uczelni.

Pracujemy w różnych jednostkach, biurach i na co dzień nie widzimy się, ale wszyscy pracujemy dla dobra całego Uniwersytetu. Cieszę się, że możemy się spotkać w tym przedświątecznym czasie. Pamiętajmy, że nie tylko tu pracujemy i studiujemy, ale że to my jesteśmy Uniwersytetem. Kiedy mówimy o naszej uczelni nie myślimy tylko o murach i budynkach, ale przede wszystkim o nas samych i o naszej społeczności.

 

Koniec roku oznacza też, że niedługo nadejdzie rok 2016 dla naszego Uniwersytetu bardzo szczególny. Wtedy właśnie Uniwersytet kończyć będzie 200 lat. I nawet jeśli na co dzień nie mylimy o tym, jak będzie wyglądało nasze trzecie stulecie, to dzisiaj warto pamiętać, że te dwieście mijających lat to dla nas ważna tradycja. Dowód na to, że potrafimy być dobrzy, mądrzy, otwarci, potrafimy być przykładem dla innych, pięknie się różnić, ale i wspólnie działać.

 

Dobrych, radosnych świąt, żebyśmy nabrali sił i wrócili, aby razem działać.