Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem na Uniwersytecie odbywają się spotkania świąteczne, te instytutowe i wydziałowe. To moment, w którym przedstawiciele różnych jednostek i środowisk akademickich mogą spotkać się i złożyć sobie życzenia. A czego w tym świątecznym czasie życzy studentom i pracownikom prof. Marcin Pałys, rektor UW?

– Życzę wszystkim nowych pomysłów dotyczących Uniwersytetu, tego jak rozwijać się będą badania i kształcenie. Nie bądźmy biernym odbiorcą sygnałów ze świata zewnętrznego, ale kształtujmy go.

 

Chciałem życzyć tym, którzy zajmują się badaniami, pracą naukową, uczeniem studentów, aby przychodziły im do głowy bardzo dobre pomysły, które dadzą się zrealizować i przyniosą satysfakcję. A studentom, żeby zdobywali nową wiedzę i potrafili dobrze wykorzystać czas spędzony w naszej społeczności akademickiej.

 

Święta to moment, w którym mamy trochę więcej oddechu, w tym roku tego czasu będzie wyjątkowo dużo. Wykorzystajmy go na odpoczynek, aby następny rok rozpocząć z energią – mówi rektor.

 

Jakie nadzieje przynosi Uniwersytetowi zbliżający się 2015 rok?

– Myślę, że jako Uniwersytet kończymy ten rok i zaczynamy następny w dobrej formie, z dobrymi pomysłami i w atmosferze, która sprzyja współdziałaniu. Życzę pracownikom, żeby osiągali coraz lepsze wyniki naukowe, które będą dostrzegane w skali europejskiej i światowej. To jest nasz cel, a jednocześnie obszar, w którym ciągle mamy jeszcze wiele do zrobienia.

 

Mam nadzieję, że w Nowym Roku zamierzenia badawcze naszych naukowców uda się realizować, a ich osobiste sukcesy staną się też sukcesami całego Uniwersytetu, przynosząc mu prestiż i bogactwo intelektualne.

 

Chciałbym, żeby podczas podziału pieniędzy z funduszy europejskich uwzględniono w większym stopniu potrzeby naszych wydziałów humanistycznych i społecznych. Chcemy poprawić komfort pracy i studiowania, ale potrzebujemy wsparcia – odpowiada rektor Uniwersytetu.