Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” obronił mistrzowski tytuł w akademickiej kategorii wiekowej podczas XX Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich MAZUR 2021. Podczas rozgrywek tancerze „Warszawianki” stawali na podium sześciokrotnie.

W XX Mistrzostwach Polski w Tańcach Polskich MAZUR 2021 wzięło udział blisko130 par z całego kraju. Reprezentanci Uniwersytetu Warszawskiego zaprezentowali taniec na najwyższym poziomie, rywalizując w czterech różnych kategoriach wiekowych: akademickiej, ponadakademickiej oraz dwóch młodzieżowych. Poniżej prezentujemy ich osiągnięcia:

Kategoria V (akademicka):

• mistrzostwo Polski zdobyli Jakub Teperek i Kamila Kołodko – studenci wydziałów Zarządzania i Pedagogicznego UW;
  • wicemistrzostwo Polski wywalczyli Kajetan Teperek i Joanna Drzas – studenci wydziałów Zarządzania i Geografii i Studiów Regionalnych UW;
  • II wicemistrzostwo Polski należy do Marcina Pracki – studenta Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki UW oraz Pauliny Wróblewskiej, która jest pracownikiem Uniwersytetu Warszawskiego oraz instruktorem zespołu;
  • 5. finałowe miejsce zajęli Paweł Pasiut z Wydziału Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii UW i Weronika Ziółek.

Kategoria VI (ponadakademicka):

• mistrzostwo Polski zdobyli Mateusz Szyszko i Magdalena Stelmaszewska.

Kategoria IV (młodzieżowa):

• wicemistrzostwo Polski wywalczyli Jakub Iwańczyk i Maria Toboła.

Kategoria III (młodzież młodsza):

• II wicemistrzostwo Polski zdobyli Maciej Zych i Helena Wójtowicz.

XX Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich MaZUR 2021 odbyły się od 17 do 18 września w Wieliszewie. Przy okazji mistrzostw rozegrano Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich, w którym również wygrała para z zespołu „Warszawianka” reprezentowana przez Filipa Jandę i Martę Celuch. Tancerze zwyciężyli w kategorii dziecięcej.

Tancerze przygotowywani byli przez kadrę „Warszawianki”, kierownika zespołu Jana Łosakiewicza oraz instruktorów artystycznych: Karoliny Rzący, Anny Marii Teperek, Pauliny Wróblewskiej oraz Norberta Późniewskiego.