Trwa rekrutacja do Szkoły Edukacji PAFW i UW. To program bezpłatnych studiów podyplomowych dla przyszłych nauczycieli języka polskiego lub matematyki.

Szkoła Edukacji to wspólna inicjatywa Uniwersytetu Warszawskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program zajęć został opracowany we współpracy z renomowanym Kolegium Nauczycielskim nowojorskiego Uniwersytetu Columbia (Columbia University Teachers College).

 

Studia dzienne

Studia w SE nie są typowymi studiami podyplomowymi. Zajęcia odbywają się przez dziesięć miesięcy i są prowadzone w trybie dziennym. Od poniedziałku do czwartku studenci odbywają praktyki w szkołach, a popołudniami i w piątki mają zajęcia akademickie prowadzone przez kadrę SE. Po roku nauki mogą zdobyć uprawnienia nauczycielskie.

 

Studia są bezpłatne. Kandydaci mogą ubiegać się o przyznanie stypendium oraz miejsca w akademiku UW. Zajęcia w SE rozpoczną się w ostatnim tygodniu sierpnia.

 

Dwa etapy naboru

Rekrutacja do SE jest dwuetapowa. W pierwszym należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz przesłać odpowiedz na pytanie: „dlaczego chcę zostać nauczycielem”. W drugim, podczas rozmowy kwalifikacyjnej są sprawdzane wiedza merytoryczna oraz predyspozycje kandydata do wykonywania zawodu nauczyciela.

 

Dla kogo?

Studia są przeznaczone dla absolwentów filologii polskiej lub matematyki, a także osób po kierunkach pokrewnych dla matematyki. Aplikować mogą również nauczyciele języka polskiego i matematyki, którzy w zawodzie nie przepracowali więcej niż 10 lat.

Więcej informacji znajduje się na stronie Szkoły Edukacji.