Już po raz 23. zorganizowano Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym. Wszystkie z drużyn WMIM UW, które wzięły w nich udział, osiągnęły bardzo dobre wyniki. Zespół w składzie Jakub Boguta, Konrad Paluszek i Mateusz Radecki z WMIM UW zajął w zawodach pierwsze miejsce.

XXIII edycja Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowym odbyła się w dniach 26-27 października. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 51 trzyosobowych drużyn. Wśród nich znalazło się 8 zespołów z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW.

Zadaniem każdej z uczestniczących w zawodach grup było rozwiązanie problemów związanych z tworzeniem programu komputerowego. W ciągu 5 konkursowych godzin jedynie zwycięski zespół z UW poprawnie wykonał 10 z 13 poleceń. Tym samym Jakub Boguta, Konrad Paluszek oraz Mateusz Radecki stali się aktualnymi akademickimi mistrzami Polski w programowaniu zespołowym.

Zwycięzcy AMPPZ 2018, od lewej: Konrad Paluszek, Jakub Boguta, Mateusz Radecki. Fot. WMIM UW

Na podium stanęła również inna drużyna z WMIM UW. Maciej Hołubowicz, Dawid Jamka i Jan Tabaszewski zajęli drugie miejsce. Pozostałych 6 zespołów z UW uplasowało się na następujących pozycjach:

• miejsce 4.: Juliusz Pham, Rafał Łyżwa, Antoni Żewierżejew,
  • miejsce 5.: Karol Kaszuba, Łukasz Kondraciuk, Aleksander Łukasiewicz,
  • miejsce 6.: Konrad Czapliński, Mateusz Puczel, Juliusz Straszyński,
  • miejsce 10.: Franciszek Budrowski, Paweł Pawlik, Stanisław Strzelecki,
  • miejsce 13.: Wiktoria Kośny, Przemysław Podleśny, Artur Puzio,
  • miejsce 30.: Paweł Charyło, Rafał Maj, Michał Łopata.

Studentów UW do udziału w AMPPZ przygotowywali Wojciech Nadara i Marcin Smulewicz z Instytutu Informatyki UW – zdobywcy złotego medalu w światowych finałach konkursu programistycznego ACM ICPC 2017.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym to najważniejsze w kraju zawody skierowane do studentów informatyki. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 1996 roku w Poznaniu. Tegoroczne mistrzostwa miały miejsce na Uniwersytecie Wrocławskim.

Pełna lista rankingowa konkursu dostępna jest na stronie internetowej AMPPZ 2018.