Zespół studentów z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW zwyciężył w konkursie z zastosowań matematyki, organizowanym przez European Consortium for Mathematics in Industry (Europejskie Konsorcjum Matematyki w Przemyśle).

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu ECMI Student Competition zostali studenci Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW w składzie: Jacek Zgud, Kajetan Fornalik, Paweł Rosłoniec i Tomasz Sibicki.

Autorem zadania konkursowego była firma spedycyjna Girteka Logistics. W ciągu dwóch miesięcy studenci mieli za zadanie opracować modele decyzyjne na podstawie danych dotyczących zrealizowanych przez firmę przewozów.

Organizatorem konkursu jest konsorcjum ECMI (European Consortium for Mathematics in Industry), które zrzesza europejskie uczelnie i firmy. Jego główną misją jest promocja i edukacja w zakresie zastosowań matematyki w przemyśle, finansach i innych branżach gospodarki

Nagrodzona drużyna studentów uczestniczy w seminarium „Matematyka użytkowa” prowadzonym przez prof. Piotra Krzyżanowskiego i dr. Piotra Kowalczyka z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki. W trakcie zajęć studenci wykorzystują metody matematyczne w problemach, z jakimi realnie mogą się zetknąć u przyszłego pracodawcy.