Drużyna University of Warsaw Rover Team zajęła trzecie miejsce w międzynarodowych zawodach łazików marsjańskich Canadian International Rover Challenge 2019.  W finałach, które odbywały się w Drumheller w Kanadzie, brało udział 12 studenckich zespołów.

W dniach 9-12 sierpnia w Drumheller w Kanadzie odbywały się międzynarodowe zawody łazików marsjańskich. Każda z drużyn wykonywała 5 zadań, dzięki którym oceniana była konstrukcja łazików oraz umiejętności ich operatorów. Obejmowały one m.in. poruszanie się po trudnym terenie, zbieranie próbek z powierzchni, naprawę sprzętu. Była to trzecia edycja zawodów.

W tegorocznych finałach brało udział 12 studenckich zespołów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna OSURC Mars Rover z Oregon State University (267 puktów) , drugie – Husky Robotics z University of Washington (251 punktów). Studenci z UW zdobyli 235 punktów i uplasowali się na trzecim miejscu. W zawodach brali dział studenci kilku jednostek – wydziałów Fizyki, Geologii, Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz Kolegium MISMap: Mateusz Raczyński, Kacper Oreszczuk, Fryderyk Gromadka, Michał Wiatrowski, Wiktor Kraśnicki, Piotr Putyło.

Film z ogłoszenia wyników:

CIRC 2019 Final Results

An early look at the CIRC 2019 Final Results presentation! Congratulations to the OSURC Mars Rover team for 1st place, Husky Robotics for 2nd Place, and Univerisity of Warsaw for 3rd place. More information to follow!

Opublikowany przez Canadian International Rover Challenge Poniedziałek, 12 sierpnia 2019