Studenci, doktoranci, pracownicy i absolwenci UW zainteresowani działalnością społeczną mogą poznać możliwości w tym zakresie podczas spotkania z przedstawicielami Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu. Odbywa się ono 10 października na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu.

Działające od 2013 r. Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu zajmuje się promowaniem oraz organizowaniem wolontariatu edukacyjnego, wielokulturowego i projektowego, dzięki którym wolontariusze dzielą się z innymi specjalistyczną wiedzą i rozwijają współpracę z otoczeniem uniwersytetu.

 

10 października jego przedstawiciele spotkają się z członkami społeczności akademickiej UW, by porozmawiać na temat możliwych form działania społecznego, rozwoju własnych kompetencji, realizacji pasji czy przekazywania wiedzy innym. UCW zapewnia m.in. szansę udziału w różnorodnych akcjach, prowadzenia projektów społecznych lub autorskich zajęć, zaangażowania w działania na rzecz wielokulturowości na UW.

 

Wśród atrakcji przygotowanych przez UCW znajdują się m.in.:

  • nauka konstrukcji szarpaka dla psów w stylu „zero waste” i maty węchowej, które zostaną przekazane zwierzętom z Żółtych Boksów w Schronisku na Paluchu,
  • niespodzianka przygotowana przez seniorki i seniorów ze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich,
  • rozmowy na temat działalności wolontariackiej na UW.

W akcji UCW można wziąć udział 10 października od godz. 9.30 w namiocie rozstawionym przed dawną Biblioteką Uniwersytecką na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu.

 

 

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć tutaj>>