22 marca odbędzie się spotkanie z kandydatem na rektora w kadencji 2016-2020.

Rektor kandydat

W środę 9 marca odbyło się pierwsze posiedzenie Kolegium Elektorów UW. W głosowaniu indykacyjnym zostali wyłonieni kandydaci na stanowisko rektora uczelni. W dalszej rywalizacji mogły liczyć się cztery osoby: profesor Jolanta Choińska-Mika (uzyskała 65 głosów) oraz profesorowie Leszek Kolankiewicz (61 głosów), Alojzy Nowak (125) i Marcin Pałys (171 głosów).

Ostatecznie zgodę na kandydowanie w wyznaczonym terminie złożył tylko prof. Marcin Pałys, urzędujący rektor Uniwersytetu.

Uchwała o zarejestrowaniu kandydata jest dostępna na stronie UKW (pdf)

Prof. Marcin Pałys jest chemikiem. W latach 2008-2012 był prorektorem UW ds. rozwoju i polityki finansowej. W 2012 został wybrany na rektora UW w kadencji 2012-2016.

Więcej informacji o profesorze można znaleźć na jego stronie internetowej.

Czas na zadawanie pytań

We wtorek 22 marca w Auditorium Maximum odbędzie się otwarte spotkanie z ubiegającym się o reelekcję rektorem UW. Początek spotkania o godz. 16.00.

W trakcie spotkania przewidziano czas na piętnastominutową prezentację kandydata, po której będzie czas na zadawanie pytań i wysłuchanie odpowiedzi. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich członków społeczności akademickiej UW. Będzie je prowadził przewodniczący Uczelnianej Komisji Wyborczej, która odpowiada za organizację wyborów na UW.

Nie później niż na trzy tygodnie przed zasadniczym głosowaniem kandydat na rektora musi też  zgłosić do UKW swój program działania na kolejną kadencję. Szczegółowe zasady przygotowania takiego programu są określone w uchwale UKW (pdf).

Wybór rektora UW odbędzie się 20 kwietnia. Kandydat na rektora musi uzyskać bezwzględną większość głosów.

Przydatne linki:

Uczelniana Komisja Wyborcza

Ordynacja wyborcza UW (pdf)

Przeczytaj inne teksty na temat wyborów rektora UW:Wybory rektora UW

Spotkania wyborcze

Terminarz wyborczy

Rok wyborczy

Pismo uczelni „UW”, w którym znalazły się teksty poświęcone wyborom