Ogłoszono harmonogram rekrutacji na rok 2014/2015. Zapisy na studia rozpoczną się 9 czerwca, na podjęcie decyzji będzie niecały miesiąc. Z listą dostępnych kierunków można zapoznać się jednak już teraz.

 

Co roku o to, aby dołączyć do grona 50 tys. studentów UW stara się ponad 30 tys. osób. Tym razem kandydaci będą mieli do wyboru 111 kierunków. Katalog wszystkich został opublikowany na początku roku, ale w najbliższych miesiącach może się jeszcze rozbudować.

 

Nowości w planach

W rekrutacji na rok 2014/2015 po raz pierwszy można się będzie rejestrować na logopedię ogólną i kliniczną na studiach drugiego stopnia. W poprzedniej rekrutacji można było zapisywać się na te studia jedynie na poziomie licencjackim.

 

W planach jest także utworzenie kilku zupełnie nowych kierunków m.in. judaistyka oraz prawo finansowe i skarbowość. Wśród nich znajduje się też kilka studiów prowadzonych w języku angielskim. O tym, czy ostatecznie znajdą się w katalogu kierunków zadecyduje Senat UW, bo lista może być uzupełniana do momentu rozpoczęcia rekrutacji.

 

Daty, których lepiej nie się przegapić:

  • 26 kwietnia – Dzień Otwarty UW – to dzień, podczas którego wszystkie jednostki uniwersyteckie spotykają się w jednym miejscu, aby zaprezentować się kandydatom. Przyszli studenci będą mogli nie tylko dowiedzieć się czegoś więcej o interesującym ich kierunku, ale i poznać sam Uniwersytet,
  • 5-30 maja – egzaminy maturalne,
  • 9 czerwca, godz. 16.00 – początek rekrutacji,
  • 27 czerwca – wyniki matur,
  • 2 lipca – ostatni dzień zapisów na studia na UW,
  • 11 lipca, godz. 14.00 – ogłoszenie wyników rekrutacji. Co ważne, nie trzeba po nie przychodzić osobiście na wydział, można je sprawdzić przez internet.

Więcej o zapisach przeczytać można w zakładce rekrutacja.