Poznaliśmy wyniki rankingu QS Graduate Employability Rankings 2017. UW jest w gronie 300 uczelni z całego świata, których absolwenci mają zapewniony najlepszy start na rynku pracy.

Twórcy rankingu starali się odpowiedzieć na pytania, czy dyplom danej uczelni daje absolwentom szansę na udaną karierę zawodową. Zestawienie opiera się m.in. na danych dotyczących reputacji szkół wyższych wśród 37 tys. pracodawców. Twórcy rankingu prześledzili także akademicką ścieżkę 21 tys. osób, które w ostatnich latach wyróżniły się jako kreatywni przedsiębiorcy osiągający sukcesy na światowym rynku.

 

Pod uwagę brano także poziom współpracy naukowej uniwersytetów z biznesem oraz zaangażowanie uczelni w przedsięwzięcia umożliwiające kontakt przedsiębiorców z absolwentami, np. udział w targach pracy. Ostatnim czynnikiem uwzględnionym w rankingu są dane statystyczne dotyczące liczby osób, które w ciągu roku od uzyskania dyplomu znalazły zatrudnienie.

 

Uniwersytet Warszawski jako jedyna polska uczelnia został wybrany do zestawieniu. Został sklasyfikowany na pozycji 200+. Z rejonu Europy Środkowej w rankingu uwzględniono także Uniwersytet Karola w Pradze.

 

Wyniki QS Graduate Employability Rankings 2017