Rok akademicki 2017/2018 będzie okresem przejściowym dla Wydziału Nauk Ekonomicznych. Do wyremontowanego lewego skrzydła przeniosą się niektóre z biur. Trwa przeprowadzka. Studenci i pracownicy wkrótce będą korzystać z nowoczesnej biblioteki, sal komputerowych i pomieszczeń do pracy grupowej. Na modernizację czeka jeszcze prawe skrzydło przy ul. Długiej 44/50.

31 maja odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego lewego skrzydła. W ubiegłym roku przeprowadzono tam prace budowlane: roboty konstrukcyjne, remont dachu i elewacji, montaż instalacji, wymianę okien, kompleksowy remont ścian i podłóg. Trwa wyposażanie pomieszczeń i przenosiny biur z prawego (budynek A) do lewego skrzydła (budynek B).

 

Miejsce urzędowania zmienią Biuro Rekrutacji i Promocji, dziekanat ogólny, sekcja finansowa, sekcja administracyjna, gabinet dziekana i prodziekana ds. naukowych. Dziekanat studiów nadal będzie dostępny w budynku C (zielony). Po roku administracja wróci na swoje dotychczasowe miejsca.

 

W tym roku zajęcia będą prowadzone tymczasowo w salach, które mają być pokojami pracy wspólnej dla naukowców. Część zajęć będzie się odbywać m.in. w Bibliotece Uniwersyteckiej.

 

Na WNE powiększyła się liczba sal komputerowych – z 4 do 5. Będą z nich korzystać np. uczestnicy studiów podyplomowych – ekonomiczna analiza danych w programie Microsoft Excel i języku programowania VBA.

 

Biblioteka WNE stanie się od tego roku bardziej nowoczesna. Stworzono zamykane pomieszczenia do pracy wspólnej studentów oraz salę wolnego dostępu.

 

Teraz trwa modernizacja prawego skrzydła. Ekipy remontowe wykonały już nową instalację centralnego ogrzewania i wymieniły kaloryfery.

 

Koszt remontu wyniesie ponad 15 mln zł. Modernizacja ma się zakończyć jesienią przyszłego roku.