15 listopada odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”. Prof. Szymon Malinowski wygłosi wykład „Kryzys planetarny – czy rozumiemy jego przyczyny i możliwe konsekwencje?”. Wykład odbędzie się o godz. 17.00 w auli Starej Biblioteki na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu.

Prof. Szymon Malinowski jest fizykiem atmosfery, dyrektorem Instytutu Geofizyki Wydziału Fizyki UW, członkiem korespondentem Polskiej Akademii Nauk. Pełni funkcję przewodniczącego zespołu doradczego ds. kryzysu klimatycznego przy prezesie PAN.

 

Jego zainteresowania naukowe obejmują m.in. fizykę chmur i opadów oraz modelowanie procesów atmosferycznych. Od lat upowszechnia wiedzę o naukowych podstawach zmian klimatu. Został bohaterem filmu „Można panikować”, zrealizowanego przez Jonathana L. Ramsey’a w 2020 roku. Prof. Szymon Malinowski jest też współtwórcą portalu Nauka o Klimacie.

Prof. Szymon Malinowski 15 listopada wygłosi na UW wykład pt. „Kryzys planetarny – czy rozumiemy jego przyczyny i możliwe konsekwencje?”. Spotkanie odbędzie się o godz. 17.00 w auli Starej Biblioteki na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Wstęp wolny.

 

To drugie w tym roku akademickim i 161. ogółem spotkanie w ramach cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”.

 

Nagranie ze spotkania będzie dostępne po wydarzeniu na kanale YouTube UW.