O dziejach sąsiedztwa, powodach konfliktów i perspektywach pojednania między Polakami i Ukraińcami opowie prof. Andrzej Friszke podczas kolejnego z cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie” na Uniwersytecie Warszawskim. Spotkanie odbędzie się 20 grudnia o godz. 17.00 w auli Starej Biblioteki na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu.

Prof. Andrzej Friszke jest historykiem, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, członkiem korespondentem Polskiej Akademii Nauk oraz autorem wielu publikacji dotyczących dziejów PRL.

Pracuje w Instytucie Nauk Politycznych PAN. Zajmuje się m.in. historią polityczną Polski po 1945 roku, historią opozycji w czasach komunizmu oraz polskiej powojennej emigracji politycznej. W 2006 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

20 grudnia prof. Andrzej Friszke wygłosi na UW wykład pt. „Polacy i Ukraińcy 1918–2022. Dzieje sąsiedztwa, powody konfliktów, perspektywy pojednania”. Spotkanie odbędzie się o godz. 17.00 w auli Starej Biblioteki na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Wstęp wolny.

To trzecie w tym roku akademickim i ogółem 162. spotkanie w ramach cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”.

Nagranie ze spotkania będzie dostępne po wydarzeniu na kanale YouTube UW.

„8 wykładów na Nowe Tysiąclecie” na Facebooku >>