Prawo Agaty kontra Ally McBeal, czyli wymiar sprawiedliwości po polsku – to tytuł debaty organizowanej przez Uniwersytet Otwarty.

Wszyscy pasjonaci amerykańskich i polskich seriali prawniczych, będą mogli przyjść i posłuchać debaty przedstawicieli środowisk prawniczych i mediów, którzy zastanowią się jak naprawdę wygląda polski wymiar sprawiedliwości.Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia o godz.18.00 w Dawnej Bibliotece UW

 

Świat mediów wykreował obraz prawników i prawniczek idealnych – dobrze ubranych, zamożnych, zaangażowanych w swoją pracę. W ich świecie procesy sądowe nie trwają latami, a sprawiedliwość zawsze wygrywa. Zaproszeni goście zastanowią się czy świat ten istnieje. A jeśli rzeczywistość jest inna, to gdzie leży przyczyna – czy jest to wina ludzi czy też przepisów prawa i procedur. Specjaliści przedyskutują wpływ planowanych zmian w kodeksie karnym na jakość procesów i ich czas trwania.

 

W dyskusji wezmą udział: byli ministrowie sprawiedliwości – Barbara Piwnik i Zbigniew Ćwiąkalski, prof. Piotr Girdwoyń z Wydziału Prawa i Administracji UW, adwokat Jacek Kondracki, dziennikarz Jarosław Gugała i aktorka Agnieszka Dygant.

 

Wstęp na debatę jest wolny.

 

Więcej informacji na stronie Uniwersytetu Otwartego.