Czy Ameryka Łacińska to tylko karnawał i piłka nożna? O prawdziwym obliczu tego kontynentu będzie można posłuchać 4 kwietnia podczas wykładu UO.

Najczęstsze skojarzenia z Ameryką Łacińską to karnawał, piłka nożna i wpadająca w ucho latynoska muzyka. W rzeczywistości obszar ten jest niezwykle zróżnicowany, zarówno kulturowo, geograficznie, jak i politycznie, a pod płaszczykiem rajskiej przyrody i pogodnego usposobienia Latynosów kryją się złożone zagadnienia i problemy.

 

O społecznym, kulturowym, gospodarczym i politycznym wymiarze Ameryki Łacińskiej opowiedzą dr Joanna Gocłowska-Bolek, latynoamerykanistka z UW, oraz Jarosław Gugała, iberysta i prezenter telewizyjny, którzy odpowiedzą na pytania: czy dawne zaszłości kolonialne wciąż oddziałują na państwa Ameryki Łacińskiej; czy dyktatorzy sprawujący rządy silnej ręki to już historia; czy kultura rdzennej ludności wciąż jest żywa i z czego właściwie żyje Ameryka Łacińska.

 

Wykład „Kiedy kończy się karnawał, czyli prawdziwe oblicze Ameryki Łacińskiej” rozpocznie się o godz. 18.00 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Spotkanie organizuje Uniwersytet Otwarty UW.

 

Wolne miejsca na kursach UO

Nadal można zapisywać się na zajęcia Uniwersytetu Otwartego UW, które potrwają od połowy kwietnia do końca lipca, oraz na intensywne kursy letnie. Podczas aktualnej rekrutacji słuchacze mają do wyboru ponad 230 kursów. Na zajęcia mogą zapisać się wszyscy, którzy ukończyli 16 lat. Opłaty za 30 godzin dydaktycznych zajęć zaczynają się od 200 zł.

 

Wolne miejsca są m.in. na kursach:

  • Slow jogging
  • Po włosku bez wpadki – czyli come fare per parlare bene l’italiano (poziom B1/B2)
  • Psychologia jedzenia – trening rozwojowy
  • Botaniczny plener artystyczny
  • Bezpieczeństwo energetyczne w XXI wieku
  • Nie taki ZUS straszny, jak go malują. Ubezpieczenia społeczne – teoria i praktyka

 

Pełna oferta kursów

 

Wykładowcy poszukiwani

Uniwersytet Otarty UW poszukuje również wykładowców – pracowników i doktorantów Uniwersytetu – którzy chcą poprowadzić zajęcia na UOUW. Propozycje kursów na pierwszy semestr roku akademickiego 2017/2018 można zgłaszać od połowy kwietnia.

 

Więcej informacji