Uniwersytet Warszawski Pomoc psychologiczna

Konsultacje psychologa i psychiatry

Studenci Uniwersytetu mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych i psychiatrycznych. W Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych dwa razy w tygodniu dyżur pełni psycholog, a raz w tygodniu psychiatra. Wizyty mają charakter konsultacyjny, znaczy to, że po rozpoznaniu problemu psycholog lub psychiatra wskazuje optymalną formę wsparcia, np. doradza psychoterapię w zewnętrznym ośrodku. Zapisać można się osobiście lub przez telefon. Czas oczekiwania na konsultację waha się od kilku dni do dwóch tygodni.

 

Akademicki Ośrodek Psychoterapii, Wydział Psychologii UW

Z oferty ośrodka mogą bezpłatnie skorzystać studenci, doktoranci i pracownicy UW, którzy nie najlepiej radzą sobie ze stresem w życiu czy na uczelni, np. cierpią na stany lękowe, nerwicę, zaburzenia nastroju, nie radzą sobie ze stresem, nie potrafią nawiązywać kontaktów, mają trudności z zapamiętywaniem i koncentracją.

 

Osoby zainteresowane psychoterapią zapisują się na konsultację, w ramach której psychoterapeuta określa źródła i charakter problemu, a następnie proponuje dalszą formę pomocy – terapię indywidualną lub grupową. W ośrodku pracują osoby z wieloletnią praktyką psychoterapeutyczną.

Konsultacje psychologa i psychiatry

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych
Pałac Kazimierzowski

Krakowskie Przedmieście 26/28

tel. 22 55 24 222

e-mail: bon(at)uw.edu.pl

www.bon.uw.edu.pl

dyżury psychologa

dyżur psychiatry

 

Dyżur psychologa:

Dwa razy w tygodniu w godzinach 16-20.

Zapisy między godziną 8 a 16 pod numerem tel. 22 55 24 221 lub 55 20 277.

 

Dyżur psychiatry:

W każdą środę w godzinach 16-20.

Zapisy między godziną 8 a 16 pod numerem tel. 22 55 24 221 lub 55 20 277.

 

Akademicki Ośrodek Psychoterapii, Wydział Psychologii UW

Katedra Psychopatologii i Psychoterapii
Wydział Psychologii
Uniwersytet Warszawski
ul. Smyczkowa 11 A
tel. 22 853 76 72

 

Zgłoszenia i zapisy na wstępną rozmowę przyjmowane są telefonicznie od poniedziałku do piątku godzinach 12-13. Zgłaszający się nie muszą mieć skierowania na psychoterapię. Każdej osobie ośrodek zapewnia co najmniej spotkanie konsultacyjne.