26 898,67 zł to kwota, którą zebrano w aukcjach UW podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Społeczność Uniwersytetu Warszawskiego po raz kolejny wsparła charytatywną zbiórkę, która w tym roku zostanie przeznaczona na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci.

Tym razem w organizację uniwersyteckich aukcji na rzecz WOŚP włączyło się 17 wydziałów i jednostek UW. Uczelnia przygotowała 37 aukcji. Najwięcej z nich wystawiły: Wydział Orientalistyczny (8), Uniwersytet Otwarty UW (6) i Ogród Botaniczny UW (3).

Uniwersytecka zbiórka była prowadzona od 24 do 31 stycznia. Można było wylicytować m.in. koszulkę z podpisami olimpijczyków z Tokio, możliwość wyizolowania własnego DNA, publikacje książkowe, udział w wykładach i warsztatach czy spacer z przewodnikiem.

Wśród aukcji, które okazały się najpopularniejsze i zostały najwyżej wylicytowane są:
  • Klimatyczna kawa z prof. Szymonem Malinowskim z Wydziału Fizyki UW − 6200 zł

Osoba, która wygrała tę licytację, będzie miała okazję porozmawiać o tym, co zapisane jest w chmurach z autorytetem w dziedzinie nauki o klimacie.

• Poprowadź „Alternator” w Radiu Kampus − 3550 zł

Zwycięzca licytacji poprowadzi – z fachową pomocą – interaktywny, muzyczny program „Alternator” na antenie Radia Kampus. Główną ideą audycji jest kontakt ze słuchaczami, którzy głosują na ulubione piosenki. Głosowanie jest też pretekstem do rozmów na antenie z osobami dzwoniącymi.

• Lektoraty Szkoły Języków Wschodnich UW − 1800 zł

W Szkole Języków Wschodnich WO UW można nauczyć się m.in. języka arabskiego, hebrajskiego, hindi czy wietnamskiego. Osoba, która wygrała licytację pozna jeden z nich.

• Taneczna przygoda z „Warszawianką” − 1525 zł

Zwycięzca licytacji spotka się ze studencką grupą taneczną zespołu „Warszawianka” i weźmie udział w specjalnie przygotowanych na tę okazję zajęciach tanecznych oraz w pokazie strojów ludowych.

• Warsztaty logopedyczne − 1225 zł

Warsztaty poprowadzi dr hab. Jagoda Bloch z Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW, która jest logopedą oraz nauczycielem mowy i głosu. Zwycięzca licytacji nauczy się, jak świadomie używać głosu i będzie mógł zadbać o poprawną wymowę i modulację.