Studenci, doktoranci i pracownicy UW mogą organizować oraz brać udział w zdalnych spotkaniach, prowadzonych z wykorzystaniem narzędzi komputerowych. Możliwe jest na przykład zorganizowanie zajęć online dzięki usłudze G Suite dla Szkół i Uczelni. Wystarczy założyć konto w domenie uniwersyteckiej i mieć dostęp do urządzenia z kamerą i mikrofonem (np. laptopa lub smartfona).

Uniwersytet Warszawski korzysta z usług G Suite dla Szkół i Uczelni, dzięki którym możliwe jest posługiwanie się wieloma narzędziami przydatnymi w komunikacji elektronicznej.

Jednym z nich jest Hangouts Meet umożliwiający prowadzenie wideokonferencji i innych zdalnych spotkań dla wielu osób (rozmowy, prezentacje, wykłady etc.). Do zdalnego spotkania można dołączyć z poziomu Kalendarza w pakiecie G Suite lub e-maila z zaproszeniem.

Instrukcja prowadzenia zdalnych spotkań za pośrednictwem Google Meet:
  1. Zaloguj się lub załóż konto Gmail dla pracowników lub studentów UW.
  2. Utwórz wydarzenie w Kalendarzu Google.
  3. Dodaj gości i rozmowę wideo w Hangouts Meet.
  4. Zapisz zmiany.
  5. Przyłącz się do Hangouts Meet za pomocą linku wygenerowanego w zaproszeniu.
  6. Włącz kamerę i mikrofon.
  7. Dołącz do spotkania. Hangouts Meet umożliwia też udostępnianie prezentacji uczestnikom spotkania.

Do zdalnego spotkania można dołączyć za pośrednictwem Kalendarza Google, Hangouts Meet lub zaproszenia e-mail w Gmailu. Dodatkowe informacje od Google >>

Zaawansowane funkcje Hangouts Meet są dostępne dla wszystkich klientów G Suite do 1 lipca 2020 roku. Dodatkowe informacje od Google >>