Jak zarejestrować się na studia? Czy na UW można uczyć się suahili? Który wydział ukończyła Olga Tokarczuk? Gdzie na kampusie mieszkał Fryderyk Chopin? Na te pytania odpowiedzi mogą poznać licealiści zainteresowani studiami na Uniwersytecie Warszawskim podczas „Otwartych Czwartków”. 25 lutego rozpoczęła się II edycja projektu. Spotkania odbędą się online w każdy ostatni czwartek miesiąca.

„Otwarte Czwartki” to okazja do zaprezentowania licealistom historii, aktualnej oferty oraz zasad rekrutacji na studia na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas spotkań dowiedzieć się będzie można m.in. jak krok po kroku przebiega proces rekrutacji, jakie możliwości stwarza studentom UW, jak zaangażować się w projekty badawcze oraz w jakiego rodzaju aktywnościach można uczestniczyć po zajęciach. Licealiści będą mieli także okazję poznać fakty z ponad 200-letniej historii uczelni, na której studiowało m.in. sześciu noblistów.

 

Spotkania odbywać się będą w ostatni czwartek miesiąca o godz. 10.00 za pośrednictwem platformy Zoom. Zgłaszać można się telefonicznie, mailowo lub poprzez stronę inicjatywy na Facebooku. Zapisane osoby otrzymają link do udziału w spotkaniu.

 

Projekt organizowany jest przez Biuro ds. Rekrutacji, Biuro Promocji oraz Muzeum UW.

 

Pierwsze spotkanie

25 lutego rozpoczęła się II edycja projektu. W spotkaniu wzięli udział prof. Sławomir Żółtek, prorektor UW ds. studentów i jakości kształcenia, przedstawiciele Samorządu Studentów oraz przedstawiciele biur administracji uniwersyteckiej.

 

– Wasz rozwój to rozwój Uniwersytetu, dlatego bardzo chcielibyśmy, żebyście u nas studiowali. Chcemy, żeby najlepsi absolwenci szkół średnich wybierali Uniwersytet Warszawski i razem z nami tę uczelnię rozwijali – mówił prorektor Sławomir Żółtek, otwierając spotkanie.

 

Wydarzenie poprowadzili dr Przemysław Deles z Muzeum UW, Edward Siech z Biura Promocji oraz Monika Rybkowska z Biura ds. Rekrutacji.

Zgłoszenia do udziału w „Otwartych Czwartkach”: