Jest już najnowszy numer pisma uczelni. Tych, którzy lubią czytać z ekranu, zachęcamy do pobrania elektronicznej wersji „UW”, amatorzy tradycyjnej wersji mogą odebrać egzemplarz pisma w Pałacu Kazimierzowskim.

 

Numer w skrócieW marcowym wydaniu podsumowujemy wyniki badań, dotyczących monitorowania losów absolwentów, relacjonujemy przebieg dyskusji na temat roli humanistyki, piszemy o innowacyjnych grach terapeutycznych, badaniach uniwersyteckich chemików i słowie roku 2013. Tym, którzy nie widzieli jeszcze logo obchodów 200-lecia UW i nie czytali jubileuszowej uchwały Senatu UW polecamy dział „Urodzinowy licznik”.

 

W nowym numerze nie mogło też zabraknąć stałych punktów programu: prof. Marcin Kula apeluje: „Bądźmy optymistami”, a prof. Lajkonik prezentuje „Jazdę na ramie”.

 

Na ostatnich stronach nowy cykl: „Odkurzone, uchwycone z Archiwum UW”. Dr Robert Gawkowski zagląda do uniwersyteckich akt i odsłania przed nami mało znane, a niezwykle ciekawe karty uczelnianej historii.

 

Gdzie nas znaleźć?

 „Uniwersytet Warszawski” można ściągnąć w formacie pdf albo przyjść po tradycyjne wydanie do Pałacu Kazimierzowskiego (pismo rozkładamy w holu wejściowym), Starej Biblioteki i Auditorium Maximum.

 

Powrót kwartalnika?

Częstotliwość ukazywania się pisma uczelni jest zmienna. Kiedyś było kwartalnikiem, później dwumiesięcznikiem, a przez chwilę porcja nowych artykułów wychodziła co miesiąc.

 

Ostatni numer ukazał się, kiedy za oknami jeszcze leżał śnieg. Kolejny publikujemy wraz z nadejściem wiosny. Skąd taka długa przerwa? Redakcja od niedawna prowadzi stronę internetową Uniwersytetu. Przez ostatnie miesiące wszystkie siły skoncentrowane były na nowym zadaniu. W najbliższej przyszłości sytuacja może wyglądać podobnie – trwają prace nad angielską wersją serwisu. Sympatykom uczelnianych wieści obiecujemy jednak, że pismo nie przekształci się w rocznik.

 

Bądźmy w kontakcie

Pismo uczelni – jak sama nazwa wskazuje – jest pismem całej społeczności uniwersyteckiej. Wydajemy nie tylko teksty redakcyjne, ale również te nadesłane. Nie zawsze jednak udaje się opublikować wszystkie materiały, dlatego wszystkim, którzy mają pomysł na artykuł – jeszcze przed przystąpieniem do jego napisania – doradzamy wcześniejszy kontakt z redakcją: pismo-uczelni(at)uw.edu.pl. Na ten adres można wysłać też swoje spostrzeżenia, pytania, skargi i gratulacje.