Chociaż głównym tematem tej konferencji jest nuda, nudno podobno wcale nie będzie. Ma za to być międzynarodowo i interdyscyplinarnie. Konferencja nudologiczna trwa od 14 do 16 maja.

Według badań naukowców z Wielkiej Brytanii średnio nudzimy się przez sześć godzin tygodniowo. Nuda dopaść może każdego w domu, w pracy, a nawet na uczelni. Niezależnie od wieku, temperamentu czy innych czynników. O nudzie w wielu sferach życiowych, o jej negatywnych i pozytywnych aspektach rozmawiać będą eksperci z różnych stron świata.

 

Konferencja nudologiczna odbywa się w Polsce drugi raz, a jednocześnie drugi raz na Uniwersytecie Warszawskim. Tym razem przygotowano 56 wystąpień z Polski i z zagranicy. Swoje referaty zaprezentują goście z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rumunii oraz Norwegii. Sesje tematyczne dotyczyć będą historii, psychologii, socjologii, literatury, kultury i edukacji.

 

– Jednym z naszych gości będzie Ian Higgins z Uniwersytetu w Leicester, który opowie o związku nudy z ennui. Dr Anna Lee Maynard z Georgia Regents University wystąpi z prezentacją poświęconą nudzie w powieści gotyckiej, a Jeffreya Auerbach, profesor historii z California State University, opowie o nudzie imperialnej – wymienia Mariusz Finkielsztein, doktorant z Instytutu Socjolofii UW, pomysłodawca konferencji.

 

Wystąpienia i dyskusje z moderatorami odbywają się w obrębie kampusu głównego UW (Krakowskie Przedmieście 26/28). Dokładne informacje dotyczące poszczególnych sal, paneli dyskusyjnych, referatów i godzin znajdują się na stronie konferencji.

 

Organizatorem konferencji jest Instytut Socjologii UW.