Kolejna porcja uniwersyteckich wiadomości w lekkiej wiosennej szacie. Nowy numer pisma uczelni „UW” jest już dostępny.

W najnowszym numerze uniwersyteckiej gazety kontynuujemy cykl artykułów wyjaśniających, skąd się biorą pieniądze na uczelni. Tym razem będzie można przeczytać o finansowaniu badań z dotacji statutowej. Kontynuację ma również cykl o najnowszym polskim słownictwie. W jego drugim odcinku o kulinariach opowiedzą twórcy Obserwatorium Językowego.

 

Wielbicieli historyczno-inwestycyjnych ciekawostek z pewnością zainteresuje tekst o renowacji dwóch kampusowych pałaców – Czetwertyńskich-Uruskich oraz Tyszkiewiczów-Potockich – a także prawdziwie żakowska gawęda o tym, ilu studentów przeszło przez mury UW od początku istnienia uczelni. Z gazetą w ręku będzie można również przejść szlakiem tablic, ławeczek i innych monumentów upamiętniających Fryderyka Chopina i Szkołę Rycerską.

 

Czytelnicy będą mogli uporządkować swoją wiedzę na temat Jubileuszu 200-lecia Uniwersytetu. W „Urodzinowym Liczniku” prezentujemy te wydarzenia, które już są za nami, i te, które jeszcze na nas czekają.

 

A ponadto dowiedzą się, co słychać na biologii, fizyce i zarządzaniu, a także jakie nowe kierunki będzie można znaleźć w nadchodzącej rekrutacji.

 

Od 13 kwietnia pismo uczelni „UW” jest dostępne bezpłatnie w Pałacu Kazimierzowskim, Auditorium Maximum oraz w dawnej Bibliotece Uniwersyteckiej. W najbliższym czasie trafi również na wydziały. Z uniwersyteckiej strony głównej można także pobrać jego wersję elektroniczną.