19 i 20 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim odbywa się konferencja programowa NKN „Ustrój i zarządzanie w szkolnictwie wyższym”. 

To już dziewiąta i ostatnia z cyklu konferencji programowych poprzedzających Narodowy Kongres Nauki, zaplanowany na wrzesień. Spotkanie odbywa się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66).

 

Transmisja na żywo z 2. dnia NKN w Warszawie

Transmisja online prowadzona jest poprzez kanał YouTube NKN.

 

Relację na bieżąco z najciekawszych wystąpień można też śledzić na uniwersyteckim koncie na Twitterze.

 

Nagranie z 1. dnia konferencji

 

Relację na bieżąco z najciekawszych wystąpień można też śledzić na uniwersyteckim koncie na Twitterze.

 

O czym w Warszawie

Podczas konferencji omówione zostaną różne modele kierowania uczelnią. Pierwszy panel zatytułowany „Różne uczelnie, różne modele zarządzania” poprowadzi prof. Marcin Pałys, rektor UW. Eksperci rozmawiać będą m.in. o tym, jakie kompetencje będą mieć władze uczelni i kto je będzie wybierał, o udziale interesariuszy w procesie zarządzania uczelnią, odpowiedzialności i kompetencjach poszczególnych organów uczelni, polityce kadrowej i finansowej uczelni, a także roli MNiSW w systemie szkolnictwa wyższego i nauki.

 

Poruszone zostaną też tematy związane z funkcjonowaniem uczelni jako podmiotu realizującego zadania publiczne, działaniem szkół wyższych w ramach związków i sieci, wspomaganiem zarządzania uczelnią przez systemy informatyczne, rolą statutu w autonomii uczelni, a także z ewentualnym powstaniem Uniwersytetu Polskiej Akademii Nauk.

Program konferencji (pdf na stronie NKN)

 

Komunikaty dla społeczności UW

19 i 20 czerwca w związku z konferencją Narodowego Kongresu Nauki na terenie kampusu głównego UW przy Krakowskim Przedmieściu obowiązuje ograniczenie parkowania. Wjazd na kampus mają tylko osoby, które mają identyfikatory ZDM na 2017 rok.

 

W tych dniach nieczynna jest również Biblioteka Uniwersytecka. Dokładny harmonogram pracy BUW-u dostępny jest na stronie biblioteki.

www.buw.uw.edu.pl

 

Pytania dotyczące konferencji można przesyłać na adres: nkn.warszawa@uw.edu.pl