Na Uniwersytecie Warszawskim pracują najlepsi eksperci w Polsce, którzy mają wpływ na opinię publiczną w kraju i za granicą. Jednym z nich jest dr Anna Materska-Sosnowska.

Doktor Anna Materska-Sosnowska pracuje na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych w Zakładzie Systemów Politycznych. Zajmuje się prawem konstytucyjnym porównawczym, systemami partyjnymi, polską sceną polityczną i ustrojami politycznymi państw Europy Zachodniej. Komentuje bieżącą politykę w Polsce. W latach 2008-2014 roku była sekretarzem naukowym Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym.

 

Podebatujmy o polityce

Cechą charakterystyczną Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych – wcześniej Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych – są coroczne debaty polityczne. Zadaniem studentów jest przedstawienie stanowiska danej partii politycznej na określony temat. Studenci losują ugrupowania, które będą reprezentować.

 

– Chciałabym, aby debaty na Wiejskiej wyglądały jak niektóre z tych organizowanych przez studentów WNPiSM. Te kultowe już debaty są świetną okazją do ćwiczenia kulturalnej wymiany poglądów i wypracowywania wzorców dyskusji politycznej. Nasi studenci to aktywni młodzi ludzie, angażujący się zarówno w życie społeczne  i polityczne kraju – mówi dr Anna Materska-Sosnowska.

 

Politologiczne analizy – W mojej specjalności szczególnie ważne są dyskusje ze studentami dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, ich poglądów i przekonań na różne kwestie społeczne, ekonomiczne i polityczne. Dzięki nim mogę lepiej zrozumieć młodych ludzi i przewidywać trendy w krajowej polityce. Kontakty ze studentami są inspirujące i rozwijające. Stanowią wyzwanie, aby ciągle być na bieżąco – stwierdza politolożka.

 

W tegorocznym cyklu rekrutacyjnym przedstawiamy nauczycieli akademickich UW. Co tydzień, przez miesiąc, będziemy pisać o ich wykładach i badaniach. Także tych, w które angażują się studenci.