Dwie uniwersyteckie drużyny znalazły się na podium XXII Akademickich Mistrzostw Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym organizowanych w Zagrzebiu.

Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym (ACM International Collegiate Programming Contest) to najbardziej prestiżowe zawody programistyczne dla studentów. Regionalne finały są jednocześnie eliminacjami do finałów światowych.

 

Z europejskiego konkursu studenci Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW wrócili z wysokimi notami. Jako jedyni dziesięć spośród dwunastu zadań rozwiązali zawodnicy z UW – Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski – którzy zajęli I miejsce. Będą reprezentować UW w finałach światowych drugi raz.

 

Po osiem zadań rozwiązały trzy zespoły z UW, które uplasowały się w pierwszej ósemce:

  • III miejsce – Kamil Dębowski, Mateusz Radecki, Marek Sommer,
  • VII miejsce – Maciej Hołubowicz, Konrad Paluszek, Jan Tabaszewski,
  • VIII miejsce – Patryk Czajka, Karol Farbiś, Krzysztof Pszeniczny.

 

Piąta uniwersytecka drużyna – w składzie Jakub Skorupski, Jakub Staroń, Michał Wiatrowski – zajęła XLIV miejsce.

 

W zawodach 20 listopada na Uniwersytecie w Zagrzebiu w Chorwacji wystartowali reprezentanci uczelni z Austrii, Chorwacji, Czech, Węgier, Słowacji, Słowenii i Polski, w sumie – 67 zespołów. Uniwersytet Warszawski reprezentowało 5 zespołów. Do zawodów przygotowywali je Tomasz Kociumaka i Adam Karczmarz, którzy w poprzednich latach z powodzeniem startowali w ICM ICPC.

 

Między 20 a 25 maja 2017 roku w finale mistrzostw świata w Rapid City w Dakocie Południowej w Stanach Zjednoczonych, oprócz zespołu z Uniwersytetu Warszawskiego, Polskę będą reprezentować zespoły z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego.