Minął właśnie miesiąc od opublikowania nowej strony internetowej Uniwersytetu. Do tej pory zanotowaliśmy już 200 tys. wizyt, w tym 160 tys. z terytorium Polski. Przez internet UW odwiedzają też obcokrajowcy. Najaktywniejsi są mieszkańcy Ukrainy (ok. 2500 wejść), Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii (po około 1500).

 

Trzy najważniejsze teksty umieszczamy na samej górze. Zapowiadają je duże zdjęcia i krótki opis z prawej strony. Po kliknięciu wyświetla się cały artykuł. Kolejne newsy znajdują się nieco niżej w zakładkach: wydarzenia, nauka i studia. Razem jest ich 18. Pod nimi czasami zamieszczamy też zdjęcia. Niedawno Uniwersytet odwiedził prezydent Estonii, pod artykułem widać więc niewielką galerię. Ponieważ oficjalnie rozpoczęła się wiosna (na szczęście nie tylko kalendarzowa) jej pierwsze oznaki zostały nie tylko opisane, ale i sfotografowane.

 

Pierwsze zmiany

Starsze teksty trafiają do archiwum, które od tego tygodnia wygląda już nieco inaczej. Do tej pory ukazało się prawie 40 artykułów. Uporządkowaliśmy je, przy każdym dodaliśmy odpowiednie znaczniki, z których powstała „chmura tagów”. Wyszukiwanie informacji z konkretnych dziedzin stało się teraz prostsze, a samo ułożenie archiwalnych tematów bardziej czytelne. W „chmurze” znajdą się m.in. dziedziny nauki, konferencje, konkursy albo odznaczenia. Czytelnicy mogą również wyszukiwać informacje po kategoriach. Zebraliśmy ich sześć: wydarzenia, nauka, studia, inwestycje, varia oraz jubileusz.

 

W głębi

Zawartość strony to znacznie więcej niż to, co widzimy po wejściu na www.uw.edu.pl. Witryna ma prawie 200 podstron. Oprócz aktualności znajduje się na niej wiele informacji dotyczących samego Uniwersytetu, procesu rekrutacji, badań naukowych czy współpracy z różnymi instytucjami. W małych ikonkach na dole umieszczono przydatne linki, takie jak poczta czy spis pracowników, które pozwolą szybko znaleźć się na poszukiwanej stronie.

 

Uwaga konkurs!

Wszelkie pomysły, uwagi i prośby prosimy zgłaszać do redakcji. Dla pierwszej osoby, która przeczyta wszystkie strony przewidziana nagroda! Uprzedzamy jednak, że sprawdzimy znajomość strony.

Kontakt do redakcji