Od 1 września ponad 20 reprezentacji bierze udział w Akademickich Mistrzostwach Europy w Badmintonie i Brydżu Sportowym, które UW organizuje po raz pierwszy.

 

Do Warszawy akademicy przyjechali 31 sierpnia. Dzień później wzięli udział w otwarciu mistrzostw. – Studiujecie i prowadzicie badania, a jednocześnie uprawiacie sport. To ważne, ponieważ edukacja pozwala ludziom rozumieć świat, a sport nawiązywać przyjaźnie i budować więzi – mówił do sportowców prof. Alojzy Nowak, prorektor UW ds. badań naukowych i współpracy.

 

Widoki na medale

Akademickie Mistrzostwa Europy są zawodami wspieranymi przez Europejską Federację Sportu (EUSA). Mogą w nich brać udział mistrzowie akademiccy z poszczególnych krajów.

 

Na początku września w Warszawie rozpoczęły się rozgrywki w badmintonie i brydżu sportowym.

 

Brydżyści AZS UW należą do kadry narodowej i mają szanse na medal. Po siedmiu rundach zespoły UW znajdowały się na III, VI i VII miejscu (spośród dwunastu). Pierwszy zespół brydżystów UW konkuruje z Uniwersytetem Poczdamskim o II pozycję. Trzeciego dnia rozgrywek te dwie drużyny dzieliło nawet 0,02 punktu.

 

W badmintonie po trzech pierwszych dniach meczowych zespół AZS UW zajmuje II miejsce w grupie. Po dwie drużyny z czterech grup zakwalifikują się do ćwierćfinałów.

 

Brydżystom można kibicować w hotelu Gromada przy Placu Powstańców Warszawy 2. Badmintoniści grają na hali przy ul. S. B. Lindego 20. Wstęp na imprezy jest bezpłatny.

 

Finały obu turniejów odbędą się 6 września.

 

Organizatorem zawodów jest Akademicki Związek Sportowy UW we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim.

Więcej informacji

www.eucbadminton2015.eu

www.eucbridge2015.eu