Dwóch studentów Uniwersytetu Warszawskiego zdobyło nagrodę pierwszego stopnia w 21. Międzynarodowych Zawodach Matematycznych (IMC), które po raz kolejny odbyły się w Błagojewgradzie w Bułgarii.

 

– W tym roku uczestniczyłem w konkursie po raz trzeci. Do zawodów przygotowywałem się przede wszystkim na zajęciach. Wydaje mi się, że zadania na tegorocznym konkursie były nieco łatwiejsze niż podczas poprzednich edycji – mówi Szymon Kanonowicz z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki – Warto również wspomnieć o nietypowej konkursowej tradycji. Ostatniego dnia zawodów nagrodzeni uczestnicy i organizatorzy zakładają na głowy koronę wyciętą z arbuza – dodaje.

 

W tegorocznym konkursie wzięło udział 324 uczestników z 73 uczelni z Europy, Azji oraz obu Ameryk. Podczas każdego z dwóch dni konkursowych zawodnicy mieli do rozwiązania po pięć zadań. Dwóch studentów Uniwersytetu Warszawskiego – Jakub Koncki oraz Szymon Kanonowicz – otrzymało nagrodę pierwszego stopnia. Natomiast Szymon Kubicius i Michał Miśkiewicz zdobyli kolejno nagrodę drugiego i trzeciego stopnia. W klasyfikacji drużynowej reprezentanci UW znaleźli się na dziewiątym miejscu.

 

Nagrodą pierwszego stopnia zostali wyróżnieni studenci, którzy poprawnie rozwiązali co najmniej sześć z dziesięciu zadań. W tym roku zdobyło ją 67 młodych matematyków.

 

Więcej informacji tutaj.