Można już oglądać trzecią odsłonę wystawy iluminacji świetlnych MagicznyBotaniczny w Ogrodzie Botanicznym UW. Motywem przewodnim tegorocznej edycji są żywioły osadzone w kontekście natury. Wystawa będzie otwarta do 25 lutego.

Uniwersytet Warszawski i Lumagica – międzynarodowy kreator ogrodów świetlnych – po raz trzeci przygotowały wystawę MagicznyBotaniczny inspirowaną światem roślin i zwierząt.

Zwiedzający zyskają możliwość poznania nowych ścieżek Ogrodu prowadzących przez trasę czterech żywiołów, które w zeszłym sezonie pozostawały niedostępne dla gości. Na wystawie pojawi się również kilkanaście nowych konstrukcji świetlnych, m.in. chmury, chełbie, wilki czy łabędź, a centralnym punktem tegorocznej edycji będzie rzeźba smoka. Organizatorzy zadbali o niskie zużycie energii ekspozycji – cała wystawa pobiera tyle prądu, co winda w czteropiętrowym bloku.

– Ekologia wpisana jest w DNA Ogrodu. Od ponad 200 lat staramy się budować świadomość na temat nierozerwalnej więzi człowieka z przyrodą, dlatego cieszymy się, że udało się połączyć niebywały efekt z wartościami, na straży których stoi Ogród – mówi prof. Marcin Zych, dyrektor Ogrodu Botanicznego UW.

Wystawę można oglądać od wtorku do niedzieli przy Al. Ujazdowskich 4. Ze względu na rosnące w Ogrodzie chronione oraz trujące dla zwierząt gatunki roślin psy i koty nie mogą być wprowadzane na teren wystawy. Dzieci powinny przebywać pod opieką dorosłych.

Bilety można kupić online na stronie www.lumagica.pl lub w kasach Ogrodu Botanicznego w godzinach otwarcia wystawy. Studenci, doktoranci i pracownicy UW oraz dzieci do piątego roku życia mogą oglądać wystawę bezpłatnie. Kody umożliwiające darmowe wejście dla osób związanych z uniwersytetem są dostępne na portalu Moje Konto UW.