Osoby, które wakacje spędzają w mieście, mogą skorzystać z propozycji kursów letnich organizowanych na UW.

Uniwersytet Warszawski organizuje letnie kursy dla wszystkich chętnych. Są to głównie zajęcia językowe. Wyjeżdżający na wakacje będą mogli poduczyć się przed podróżą, a ci, którzy zostają w Warszawie, poznać język i kulturę bez ruszania się z miasta.

 

Szkoła Języków Obcych

Angielski, francuski, hiszpański, niemiecki i rosyjski można poćwiczyć ze Szkołą Języków Obcych. W ofercie znajdują się kursy klasyczne i półinternetowe. Studenci UW przy zapisywaniu się wykorzystują żetony, a osoby spoza Uniwersytetu za 30 godzin lektoratu płacą ok. 350 zł.

 

Więcej informacji

rejestracja.usos.uw.edu.pl

 

Uniwersytet Otwarty

Intensywne kursy nie tylko językowe w lipcu proponuje Uniwersytet Otwarty. Nadal można zapisywać się na zajęcia z języka rosyjskiego i włoskiego, a także z komunikacji i efektywnego zarządania czasem. Ceny kursów wahają się w granicach ok. 270-360 zł.

 

Więcej informacji

www.uo.uw.edu.pl

 

Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum”

62. wakacyjny kurs Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” obejmuje tradycyjne zajęcia z wykładowcami oraz mniej konwencjonalne aktywności. W planie są wykłady, konwersatoria, pokazy filmowe, a także spacery po Warszawie, zwiedzanie muzeów, nauka poloneza i warsztaty kulinarne. Lektoraty języka polskiego są organizowane na poziomach od A1 do C2. Kurs odbywa się przez cały sierpień, a jego koszt to 2500 zł.

 

Więcej informacji

polonicum.uw.edu.pl