Egzotyczna przygoda bez wyjeżdżania z Warszawy? Szkoła Języków Wschodnich, Szkoła Języków Obcych, Uniwersytet Otwarty i Polonicum przygotowały letnie kursy nie tylko językowe.

Wakacyjne kursy Uniwersytetu Warszawskiego pomagają podnosić kwalifikacje, rozwijać zainteresowania oraz wykorzystywać czas pożytecznie. Lektoraty, wykłady i warsztaty prowadzą uniwersyteccy wykładowcy. Już teraz można się na nie zapisywać.

 

Szkoła Języków Wschodnich Wydziału Orientalistycznego

W lipcu w SJW odbędą się 22 intensywne kursy językowe na różnych poziomach zaawansowania. Będą to zajęcia z arabskiego, bułgarskiego, chińskiego, czeskiego, francuskiego, greckiego, gruzińskiego, hebrajskiego, hiszpańskiego, japońskiego, koreańskiego, litewskiego, mongolskiego, perskiego, portugalskiego, rosyjskiego, rumuńskiego, serbskiego, tureckiego, ukraińskiego, węgierskiego i włoskiego. Lektoraty Szkoły Języków Wschodnich są prowadzone zgodnie z zaleceniami Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy na temat kwalifikacji językowych. Są skierowane do studentów i do osób niezwiązanych z Uniwersytetem.

 

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego mogą wykorzystać bezpłatnie swoje żetony językowe (60 lub 120). Osoby spoza UW zapłacą 702 zł za 60 godzin lekcyjnych lub 1404 zł za 120 godzin.

 

Rejestracja trwa do 28 czerwca. Osoby spoza UW mogą się zapisywać, pisząc na adres lektoraty.sjw(at)uw.edu.pl.

 

Więcej szczegółów na www.sjw.uw.edu.pl.

 

Szkoła Języków ObcychStudenci Uniwersytetu i wszyscy zainteresowani doskonaleniem swoich umiejętności językowych i interkulturowych mogą także uczestniczyć w intensywnych kursach językowych prowadzonych przez Szkołę Języków Obcych. Do wyboru są kursy tradycyjne i pół-internetowe z języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli akademickich.

 

Rejestracja na lektoraty odbywa się przez stronę internetową rejestracja.usos.uw.edu.pl.

 

Uniwersytet Otwarty

Zajęcia Uniwersytetu Otwartego przeznaczone są dla wszystkich chętnych, którzy mają skończony 16. rok życia. Na jednej sali mogą się spotkać licealiści z emerytami. Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy. Maturzyści planujący studia mogą więc sprawdzić, jak w praktyce wygląda studiowanie na Uniwersytecie. Kursy prowadzone są w sześciu dziedzinach: kultura i sztuka; języki i narody; człowiek i społeczeństwo; biznes, gospodarka i prawo; nauka i technika; człowiek i środowisko. Latem na Uniwersytecie Otwartym odbędą się kursy takie, jak:

  • Podróże do Italii – kurs włoskiego dla turystów i nie tylko – poziom A1/A2;
  • Pierwsze kroki z rosyjskim – poziom A1;
  • Francuski dla początkujących, czyli jak nie zginąć w świecie frankofońskim. Kurs języka i cywilizacji francuskiej – poziom A1;
  • Kodeks postępowania administracyjnego w praktyce;
  • Baśń, bajka i filozofia.

 

Ceny za kurs wahają się w granicach 200-500 zł.

 

W sierpniu Uniwersytet Otwarty uruchomi rejestrację na zajęcia na kolejny trymestr.

 

Zapisy obywają się na stronie www.uo.uw.edu.pl.

 

Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum”

Wakacyjny Kurs Języka Polskiego odbywa się 61. raz. Organizowany jest w sierpniu, trwa 4 tygodnie i bierze w nim udział zwykle około 220 osób z całego świata. Lektoraty odbywają się pięć dni w tygodniu i są organizowane na wszystkich poziomach znajomości polszczyzny: od początkującego do zaawansowanego. Oprócz zajęć językowych, literackich i kulturowych, w programie przewidziane są też projekcje najnowszych polskich filmów, koncerty fortepianowe muzyki Chopina w Łazienkach, spacery po ciekawych miejscach stolicy, wycieczka krajoznawcza oraz nauka poloneza pod okiem choreografa z uniwersyteckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Warszawianka”.

 

Zgłoszenia są przyjmowane do końca lipca.

 

Więcej informacji o kursach Polonicum na stronie polonicum.uw.edu.pl.