Studenci i doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego mogą wziąć udział w kursach online organizowanych przez uczelnie Sojuszu 4EU+ w semestrze letnim 2021/2022. Trwa rejestracja na zajęcia przygotowane przez Uniwersytet Karola w Pradze, Uniwersytet w Mediolanie i Uniwersytet Sorboński.

W semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022 pięć uczelni Sojuszu 4EU+ (Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Karola w Pradze, Uniwersytet w Heidelbergu, Uniwersytet w Mediolanie i Uniwersytet Sorboński) uruchomi kursy online dla studentów i doktorantów 4EU+.

Oferta kursów uczelni partnerskich

Bioinformatyka na Uniwersytecie w Mediolanie, historia językoznawstwa na Uniwersytecie Karola w Pradze czy umiejętność wykorzystywania danych w kontekście kryzysu COVID-19 w ofercie Uniwersytetu Sorbońskiego – każdy student i doktorant UW może zapisać się na kurs prowadzony przez wykładowców z trzech europejskich uczelni:

 

W marcu lub kwietniu zostanie opublikowany katalog kursów oferowanych przez Uniwersytet w Heidelbergu.

 

Katalogi kursów, informacje na temat harmonogramów zapisów i uruchomienia kursów przez uczelnie 4EU+ dostępne są na stronie Sojuszu >>

Zajęcia na UW dla studentów i doktorantów z zagranicy

Swoją ofertę kursów w semestrze letnim 2021/2022 dla studentów i doktorantów 4EU+ przygotował również Uniwersytet Warszawski.

 

Zajęcia będą związane z tematyką trzech programów flagowych 4EU+ (tzw. flagshipów):„Europa w zmieniającym się świecie: zrozumienie społeczeństw, gospodarek, kultur i języków” (Flagship 2), „Transformacja nauki i społeczeństwa poprzez rozwijanie zaawansowanych technologii informacyjnych, obliczeniowych i komunikacyjnych” (Flagship 3) oraz „Bioróżnorodność i zrównoważony rozwój” (Flagship 4). Wśród propozycji znajdują się m.in.: ochrona podwodnego dziedzictwa kulturowego, archeologia wojny w starożytnym świecie, historia języka i leksykografii, wykorzystanie narzędzi i-Tree w zarządzaniu zielenią miejską.

 

Pełna lista kursów oferowanych przez UW dla studentów i doktorantów Sojuszu 4EU+ w semestrze letnim 2020/2021 >>

 

Rekrutacja rozpoczęła się 24 stycznia i potrwa do 20 lutego. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Przewodnik po procedurze rekrutacji na kursy UW dla studentów i doktorantów 4EU+ (EN) >>

 

Studenci i doktoranci UW mogą rejestrować się na przedmioty oferowane przez UW w odpowiedniej turze rekrutacji za pośrednictwem konta w systemie USOS. Należy sprawdzić, czy rejestracja na dany przedmiot jest nadal otwarta oraz dla jakiej grupy studentów jest przeznaczona.