Książkowe domino w BUW-ie, Dzień Otwarty i quiz z nagrodami dla kandydatów na studia. A potem Juwenalia. Majówka tuż za pasem, ale UW nie śpi.

 

Warszawa trochę wyludniona, mniej korków na ulicach, a na Uniwersytecie Warszawskim trwają przygotowania do imprez kulturalnych i naukowych.

 

Książkowe domino w BUW-ie

23 kwietnia w Bibliotece Uniwersyteckiej książka przewróci się na książkę. A na nią kolejna. I jeszcze kolejna. BUW tak będzie obchodzić Światowy Dzień Książki. Tomy zostaną ustawione na schodach, w salach katalogowych i między czytającymi.

 

Czytanie nie jest trudne ani nudne, a zabawa ma pokazać, że książki mogą cieszyć w różny sposób. Organizatorzy chcą dominem zachęcić do czytania.

 

Zbiórka o godz. 9 przy ul. Dobrej 56/66.

 

Odliczanie do Dnia Otwartego

W sobotę na kampusie głównym przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 kandydaci na studia będą mogli porozmawiać ze studentami i nauczycielami akademickimi o specyfice studiowania na danym kierunku. Wydziały Biologii, Chemii i Fizyki przygotowały pokazy eksperymentów. Specjalne spotkania z kandydatami odbędą się w Dawnym BUW-ie. Dzień Otwarty rozpocznie się o godz. 10.

 

Od 2 kwietnia codziennie publikujemy tekst o studiach na Uniwersytecie. Na stronie internetowej UW przedstawiliśmy już wszystkie wydziały, o wszystkich można przeczytać w dziale rekrutacja. Wkrótce opublikujemy też informacje o statystykach rekrutacyjnych z poprzednich lat.

 

Co ty wiesz o UW?

Dla kandydatów na studia uczelnia przygotowała quiz. Już teraz każdy chętny może odpowiedzieć na kilka pytań na temat Uniwersytetu Warszawskiego. Zwycięzcy otrzymają nagrody na Dniu Otwartym.

 

Koncertowy weekend

Wkrótce na kampusie głównym UW zaczną się próby do Juwenaliów. Samorząd Studentów UW zaprosił kilka gwiazd estrady. 9 i 10 maja wystąpią grupa Kult, Dawid Podsiadło, Łąki Łan, Poparzeni Kawą Trzy, Strachy Na Lachy i Maleo Reggae Rockers.