Najpopularniejsze wśród kandydatów zagranicznych były stosunki międzynarodowe oraz finanse, inwestycje i rachunkowość. Rekrutacja na kierunki drugiego stopnia trwa. Liczba kandydatów zagranicznych w rekrutacji na rok 2017/2018 jest porównywalna z zeszłoroczną. Pod koniec lipca w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów zapisanych było 2041 osób, które dokonały 2755 rejestracji. W zeszłym roku w październiku liczba kandydatów zagranicznych wynosiła 2079, a zapisów 2639.

 

W tym roku cudzoziemcy wybierają najczęściej stosunki międzynarodowe prowadzone w języku angielskim oraz polskim, a także dwie specjalności na kierunku finanse, inwestycje i rachunkowość. Popularne wśród obcokrajowców są również International Business Program (zarządzanie międzynarodowe), zarządzanie, Economics (ekonomia, specjalność International Economics) , filologia angielska oraz dziennikarstwo i medioznawstwo (specjalność public relations i marketing medialny).

 

 

Welcome PointOdsetek obcokrajowców studiujących na UW w stosunku do ogólnej liczby studentów wzrósł w ostatnim roku do 5,1%. Obcokrajowcy stanowili 8,8 % ogólnej liczby doktorantów. W związku ze zwiększającą się liczbą obcokrajowców na UW powstaje Welcome Point – punkt informacyjny przeznaczony dla kandydatów i członków społeczności akademickiej pochodzących z innych państw. Jego głównym zadaniem będzie ułatwienie im rozpoczęcia pobytu na uczelni. Punkt fizycznie będzie funkcjonował we wrześniu i październiku 2017 roku na terenie kampusu głównego UW.