Działa już specjalna strona internetowa, na której można znaleźć aktualności związane z jubileuszem dwusetlecia Uniwersytetu.

Pod adresem www.uw200.pl internauci znajdą najważniejsze informacje o historii UW i o tym, co będzie się działo z okazji obchodów dwusetlecia powstania Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz wiadomości, stronę wypełniają barwne zdjęcia, a jej wygląd dostosowuje się do okien komputerów osobistych, tabletów i smartfonów.

 

W zakładce „200 lat UW” znalazły się informacje o historii UW. „Wydarzenia” to katalog aktualnych imprez dla szerokiej publiczności. „Zjazd absolwentów” przedstawia spotkania dla tych, którzy kiedyś studiowali lub pracowali na Uniwersytecie. Wkrótce będzie dostępny formularz rejestracyjny na imprezy zjazdu. „Jestem z UW” prezentuje portrety pracowników, absolwentów i studentów, którzy opowiadają, jak trafili na Uniwersytet. Są wśród nich wykładowczyni, ogrodnik, portierka, pisarz i rektor, który wspomina swoje studenckie lata. Z dnia na dzień sylwetek będzie więcej.

 

W dziale „UW w anegdotach” przeczytamy o białej damie, która pojawiła się w pokoju grozy na Wydziale Chemii i przekazała Alchemikowi czarę z eliksirem mądrości, o profesorze z Wydziału Biologii, który pytał studentów na egzaminie, czym pachnie na wiosnę ziemia w Argentynie, albo o niezwykłych przypadkach czytelników Biblioteki Uniwersyteckiej. Redaktorzy strony czekają na kolejne opowieści.

 

Dzięki zakładce „Slang UW” poznamy słownictwo, którym posługuje się studencka młodzież.

 

Największymi wydarzeniami jubileuszowymi będą zjazd absolwentów, Noc Muzeów, wystawa o Uniwersytecie w przeszłości i o Uniwersytecie współczesnym, cykl koncertów „Chopin był z UW”, regaty wioślarskie na Wiśle, „Uniwersytecki Wehikuł Czasu – UW 200 lat temu” oraz „Galowy Koncert Jubileuszowy”. Już teraz można o nich przeczytać, a potem wpisać je do kalendarza.

 

Członkom uczelnianej społeczności pomocny będzie spis koordynatorów wydziałowych wraz z danymi kontaktowymi. To do nich pracownicy i studenci mogą zgłaszać pomysły jubileuszowych inicjatyw.

 

Stroną administruje Obserwatorium Językowe UW. Kontakt: redakcja.uw200(at)uw.edu.pl.