Szkoła Edukacji PAFW i UW zainaugurowała nowy rok akademicki. Naukę na bezpłatnych studiach podyplomowych rozpoczęło blisko 40 przyszłych nauczycieli j. polskiego, matematyki, historii i biologii.

Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego zainaugurowała rok akademicki 2020/2021. Studia podyplomowe rozpoczęło w niej blisko 40 słuchaczy, którzy w przyszłości mogą zostać nauczycielami przedmiotów szkolnych: historii, biologii, języka polskiego i matematyki.

Szkoła Edukacji powstała w 2015 roku na mocy porozumienia pomiędzy Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Uniwersytetem Warszawskim. Jej założeniem jest przygotowanie nauczycieli do efektywnej pracy, zarówno pod względem wiedzy merytorycznej, jak i podejścia dydaktycznego. W rekrutacji do Szkoły Edukacji mogą wziąć udział absolwenci takich kierunków, jak: filologia polska, historia, biologia oraz kierunki pokrewne (np. ochrona środowiska, biotechnologia, nauka o zwierzętach, mikrobiologia), matematyka oraz kierunki pokrewne (np. fizyka, informatyka, finanse i rachunkowość).

– To będzie dobre miejsce i dobry czas. Jesteśmy we wspólnocie myślenia, stawiamy na zmianę i rozwój nauczyciela – mówiła podczas inauguracji prof. Jolanta Sujecka-Zając, dyrektor Szkoły Edukacji PAFW i UW.

Szkoła realizuje bezpłatne dzienne studia podyplomowe. Studenci oprócz zajęć akademickich, uczestniczą w rozbudowanym programie praktyk w szkołach podstawowych i średnich. Program studiów trwa dziesięć miesięcy. Po pozytywnym zakończeniu kształcenia, słuchacze Szkoły Edukacji uzyskują dyplom Uniwersytetu Warszawskiego oraz uprawnienia do nauczania wybranego przedmiotu na poziomie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. Studenci mogą ubiegać się o stypendium fundowane przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a osoby mieszkające poza Warszawą o zakwaterowanie w akademiku UW.

Więcej informacji na temat studiów w Szkole PAFW i UW znajduje się na stronie: http://szkolaedukacji.pl/