2 października o godz. 14.00 rozpocznie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 na Uniwersytecie Warszawskim z udziałem władz naszej uczelni oraz zaproszonych gości. Wydarzenie będzie miało miejsce w Auditorium Maximum na Kampusie Głównym przy Krakowskim Przedmieściu. Wykład inauguracyjny wygłosi dr hab. Hieronim Grala z Wydziału „Artes Liberales” UW.

W programie:

• odśpiewanie Hymnu Państwowego oraz Hymnu Unii Europejskiej;
  • powitanie gości i wystąpienie prof. Alojzego Z. Nowaka, Rektora UW;
  • immatrykulacja;
  • odśpiewanie przez Chór Akademicki UW Gaude Mater Polonia;
  • wystąpienie Przewodniczącego Samorządu Studentów UW;
  • wystąpienie przedstawiciela Samorządu Doktorantów UW;
  • wykład inauguracyjny;
  • odśpiewanie przez Chór Akademicki UW Gaudeamus igitur.

Wstęp na uroczystość inauguracji roku akademickiego na UW jest możliwy dla osób, które otrzymały zaproszenia i potwierdziły udział w inauguracji, wysyłając wiadomość na adres: senat@adm.uw.edu.pl lub telefonicznie: 22 55 24 012.

Zapraszamy do oglądania transmisji online wydarzenia, która dostępna będzie na stronie uczelni (w języku polskim, z tłumaczeniem symultanicznym na język angielski oraz z tłumaczeniem na Polski Język Migowy i napisami na żywo w języku polskim).

Zgodnie z zarządzeniem nr 239 rektora UW z 12 listopada 2020 roku w sprawie ustanawiania i ogłaszania dni oraz godzin rektorskich i dziekańskich władze poszczególnych jednostek UW mogą 2 października ogłosić godziny dziekańskie, by umożliwić wszystkim zainteresowanym udział w uroczystościach inauguracji roku akademickiego.