16 stycznia odbyła się uroczysta Gala X edycji Programu LIDER, organizowana przez NCBR oraz MNiSW. Uhonorowany został podczas niej dr Bartosz Hamankiewicz z Wydziału Chemii, który w ramach tego programu otrzymał w sierpniu dofinansowanie na swoje badania.

Uroczystość miała miejsce w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. Laureatom X edycji konkursu wyróżnienia i symboliczne czeki wręczyli wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Grzegorz Wrochna oraz dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, dr inż. Wojciech Kamieniecki. Na gali obecny był prof. Andrzej Kudelski, dziekan Wydziału Chemii UW.

 

 

Program LIDER Narodowego Centrum Badań i Rozwoju skierowany jest do młodych naukowców, którzy kierują zespołem badawczym i realizują projekty z potencjałem wykorzystania w gospodarce. W X edycji Programu do finansowania zakwalifikowały się 42 projekty. Projekt kierowany przez dr. Bartosza Hamankiewicza otrzymał 1,2 mln zł.

 

W dniu uroczystej gali NCBR ogłosiło kolejną, jedenastą już, edycję programu LIDER. Młodzi kierownicy projektów naukowo-wdrożeniowych, w tym doktoranci, mogą składać swoje wnioski do 16 marca. Szczegółowe informacje >>